Ki ne szeretné a mustárba mártott virslit, vagy sült kolbászt? Az ízletes kence azonban nem csak étkezési célokra használható. Ismerkedjünk meg vele közelebbről, hiszen egészségügyi hatása sem elhanyagolandó.
1.Gyomorgörcs ellen
-ha gyomor-, láb-, vagy izomgörcs gyötör, masszírozzuk be a problémás területet egy kevés mustárral. Hagyjuk állni egy fél órán keresztül, majd mossuk le. A mustár gyulladásgátló, és fájdalomcsillapító hatással rendelkezik.
2. Hajregeneráló
-keverjük el a mustárt egy kevés olívaolajjal, majd kenjük be vele a hajunk. Legalább egy fél órán keresztül maradjuk így, de a legjobb, ha másnap reggelig hagyjuk állni. Ezután mossuk meg a hajunk a megszokott módon.
3.Bőrápoló
-kéntartalma miatt a mustár segítségünkre lehet abban, hogy megőrizzük bőrünk egészségét. Hatékony lehet pattanások ellen is. Egy kevés mustárt keverjünk el olívaolajjal, majd vékony rétegben kenjük be vele a megtisztított arcunk. Tíz perc múlva mossuk le a pakolást.
4.Torokfájásra
-1 evőkanál mustárt keverjünk el egy kevés sóval, citromlével, mézzel, majd adjuk hozzá egy csésze vízhez. Hagyjuk 15 percig állni, majd időközönként gargarizáljunk, míg elmúlik a torokfájás.
5.Fogyasztó hatása van
-minden étkezés előtt együnk meg kb. 20 grammnyi mustárt. Felgyorsítja az anyagcserét, kalória-, és zsírégető hatása van.
6. Kisebb égésekre
-először engedjünk egy kevés hideg vizet az égésre, majd kenjük be egy vékony réteg mustárral. Csillapítja a fájdalmat, és megszünteti a gyulladást.
Megosztásokat köszönöm